0-538-282-16-20
FacebookTwitterYoutubeRSS

Ne Söylediler?

Danışanlarımız Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Koşe Demiray için neler söylediler:

Önemli Not: Bu sayfada yer alan danışan düşünceleri, sizlere fikir verebilmesi için, danışanlarımızdan izin alınarak ve kimlik bilgileri belli olmayacak şekilde yayınlanmıştır. Danışanlarımızın gizliliğine azami ölçüde özen göstermeye devam edeceğiz.
Buraya geldikten sonra arkadaşlarımla aram düzeldi. Ayrıca buraya gelmem arkadaşlarıma
daha da yaklaşmamı, onları daha iyi tanımamı sağladı. İletişimim kuvvetlendi ve ders başarım
yükseldi. Girdiğim önemli bir sınavdan önce buraya geldim ve sınavda ne yapmam gerektiği
konusunda yardım aldım. Buraya gelmem sayesinde başarılı oldum. Bu bana psikolojik
yardıma, sadece zihinsel engellilerin değil, hepimizin ihtiyaç duyduğunu gösterdi.
14 yaş erkek
Ben buraya geldikten sonra hayata bakış açım tamamen değişti ve eski mutsuz, umutsuz
halimden eser kalmadı. Çiğdem Hanım bana arkadaş gibi oldu, yaşadığım birçok ağır şeyi
beraber atlattık. Belki de ikinci intihar girişimimden kurtardı beni. Çiğdem Hanım olmasaydı
şu an ne durumda olurdum düşünmek bile istemiyorum. Şuan sayesinde üniversiteye girmeyi
bile düşünüyorum. Buraya gelmenin faydaları anlatmakla bitmez.
17 yaş kız
Buraya gelmem hayatımda çözülmez sandığım sorunların aslında çözülebilir olduğunu
gösterdi bana. Herkesin istekleri vardır ama kimsenin her istediği olmaz. Burada isteklerime
ulaşmanın yollarını öğrendim. Önceleri ‘deli miyim ben psikoloğa gidiyorum?’ diye
düşünmüştüm, sonra kafamdaki sorunları bir uzman desteği ile çözmenin çok faydasını
gördüm. Eskiden sorunlarım çok ağır geldiğinde bileklerimi kesip rahatlamaya çalışırken
artık sıkıntı yaşadığımda iki damla gözyaşı ile atlatabiliyorum. Hayat her şeyi ile yaşamaya
değermiş. Ufak tefek çirkinlikler güzelliği görmemizde yardımcıdır aslında.
16 yaş kız
Utangaçlığımı yendim. Buraya gelmeden önce çok utanıyordum. Buraya geldikten sonra utanmamaya başladım. Derslerde daha çok parmak kaldırmaya başladım. Tek başıma yatamıyordum. Çok korkuyordum. Az da olsa korkmamaya, yalnız yatmaya başladım. Annemin beni sevmediğini düşünüyordum. Bu düşüncemden vazgeçtim. Önemli sırlarımı paylaştım. İçim rahatladı ve korkularımdan kurtuldum.
10 yaş kız
Buraya gelmemin bana bir çok faydası oldu. Bunlar; her şeyi paylaşabileceğim birine sahip oldum ve sorunlarım olduğunda çözmek için her türlü yardımı aldım. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum çünkü bana yol gösterecek biri var.
17 yaş kız
Buraya geldikten sonra rahatladım, aileme anlatamadığım özel sorunları anlatarak çare buldum. Buraya gelmeseydim bu sorunları hiç paylaşamayacaktım. Ailemle sorunlarımı çözdüm, arkadaşlarım ile daha iyi geçinmeye başladım. Gelmeseydim şimdi, çok kavga eden, notları düşük, arkadaşları ile geçinemeyen, ailesi ile ilişkileri kötü biri olucaktım. Ama artık her şey yolunda. Teşekkürler.
13 yaş erkek
Yaklaşık bir senedir Çiğdem Abla’da terapi görüyorum ve hayatımda gerçekten çok şey değişti. Korkularımdan ve saçma takıntılarımdan kurtuldum. Yani yeni bir hayata başladım. Daha mutlu daha iyi bir hayata başladım. Eskiden gittiğim hiç bir doktor bu kadar etkili olmamıştı. Gerçekten çok mutluyum. :)
12 yaş kız
Buraya gelip içimi dökmek bana çok iyi geliyor ve buradan çıktıktan sonra kendime güvenim çok artıyor. Burada konuştuklarımızı hatırlayıp takıntılarımın üzerine gidiyorum. Buraya geldiğimde olan takıntılarımın çoğunu psikoloğum sayesinde yendim. Mesela eskiden kellerden korkardım, ben de kel olurum diye onlara yaklaşmak istemezdim. Babam da kel, babamla hiç bir şekilde konuşmazdım, görüşmezdim ama artık kellerden korkmuyorum, babamla rahtlıkla konuşuyoruz. Terapilerin gerçekten benim için çok faydası oluyor. Artık daha rahat yaşıyorum. Daha da iyi olacağıma inanıyorum. İyi ki buradayım.
17 yaş kız
Buraya geldikten sonra birçok sorunum çözüldü. Hayatıma mutluluk katan bir psikoloğum oldu. Ailemve okul ile ilişkilerim düzene girdi. Annemi eskisi kadar üzmüyorum. Daha az sinirliyim artık.
13 yaş kız
Hayata farklı bakış açısıyla bakmayı öğrendim.
Arkadaşlarımı, annemi, çevremdekileri bekletmememin benim elimde olduğunu öğrendim. Onları beklettiğim zamanlardaki ön yargıların (arkadaşlarım hep 10 saatte tuvaletten çıkmıyorsun derdi, annem hep bu çocuk çok yavaş, başarılı olamaz derdi) değişmesi beni mutlu etti.
Başkaları ile konuşurken, tartışırken, eğlenirken, karşımdakinin insan üstü özellikleri olmadığını, karşımdakinin de benim gibi olduğunu fark ettim, böylece rahat olmayı, rahat davranabileceğimi öğrendim.
16 yaş erkek